Jak zařídit dětský pokoj 1

Dětský pokoj je jako byt v bytě. Musí plnit mnoho funkcí v jednom. Proto je důležité pečlivě si předem promyslet dispoziční řešení a množství úložných prostor, které bude třeba do pokoje začlenit.

Samozřejmě záleží na tom, pro jakou věkovou skupinu je pokoj určen.

Pokoj pro miminko bývá často zařizován provizorně a zcela dle představ rodičů. Myslete ne to, že je vhodné zařídit pokoj nejen dětskou postýlkou a přebalovacím pultem, ale také hlubokým pohodlným křeslem či otomanem pro Vás. Obojí velmi oceníte nejen během dne, ale hlavně v noci.

jak-zaridit-detsky-pokoj-pro- miminko

Zdroj: http://petitandsmall.com

Při zařizování pokoje pro děti předškolního věku je dobré mít na paměti, že nejvíce využijí prostor na hraní a spaní. A nebojte se jich zeptat, jak si svůj pokoj představují. Zapojte je do příprav. Budou nadšení a podpoříte jejich fantazii a kreativitu.

jak-zaridit-detsky-pokoj-pro-predskolni-deti

Zdroj: http://petitandsmall.com

jak-zaridit-detsky-pokoj-pro-skolni-deti-klučičí

Zdroj: http://optimise-design.co

Děti školního věku si ještě dlouho po zahájení školní docházky rády hrají. Proto je dobré ponechat jim stále prostor na hraní, ale zároveň je třeba vytvořit pracovní místo a úložné prostory na knihy a školní potřeby.

jak-zaridit-detsky-pokoj-pro-skolni-deti 3

Zdroj: http://natocadesign.br.com

jak-zaridit-detsky-pokoj-pro-skolni-deti

Zdroj: http://casavogue.globo.com

Studentský nebo-li teenagerský pokoj je zvláštní případ. Vytvořit příjemný prostor pro dospívající dítko může být mnohdy trochu ožehavé. Tady je obzvlášť důležité probrat se svým potomkem jak moc „dospělácky“ se vlastně cítí. Barvy v pokoji pak napomohou vytvořit tu patřičnou atmosféru.

jak-zaridit-detsky-pokoj-pro-studenta-3

Zdroj: http://freshome.com

jak-zaridit-detsky-pokoj-pro-studenta

Zdroj: http://decorfacil.com

Pokud chcete využít vaše investice do dětského pokoje efektivně, zařiďte pokoj nábytkem již dospěláckých rozměrů a neutrálních barev.  Barvy stěn, hračky a barevné dekorace pak dodají pokoji na veselosti a vřelosti. Navíc jejich obměna může být častější a za podstatně menší peníze.

jak-zaridit-detsky-pokoj-dekorace

Zdroj: http://decoideas.net

A ještě jedna důležitá věc. Nesnažte se za každou cenu sjednotit království Vašich dětí se stylem a designem celého bytu či domu. Je to přeci hlavně JEJICH ÚTOČIŠTĚ A JEJICH SVĚT FANTAZIE.

 

Příště se podíváme na jednotlivé kroky při zařizování dětského pokoje podrobněji.

Těším se na vás.

Pavlína

Žádné komentáře