jak vybrat nábytek do dětského pokoje

Jak vybrat nábytek do dětského pokoje

Vybavení dětského pokoje nábytkem bývá často největší investicí a položkou v našem rozpočtu. Proto je dobré si vše dopředu promyslet a naplánovat. Bude to chtít obětovat trochu času a pečlivě vybírat. Níže najdete několik tipů, které Vám v plánování pomohou.

1. Nejprve si vytvořte půdorys celé místnosti a dobře změřte všechny parametry včetně výšky místnosti, výšky parapetu okna od země, umístění a výšky radiátoru, výklenky apod.

2. Poté je třeba rozmyslet si umístění jednotlivých zón v dětském pokoji

jak vybrat nábytek do dětského pokoje

Zdroj: http://www.homebydleni.cz

3. Šetřete místem – zejména v malých prostorách je dobré, pokud alespoň některé kusy nábytku slouží víceúčelově a jsou variabilní. Například schůdky k posteli mohou být zároveň úložným prostorem, poličky jako kostky se dají volně přemisťovat, zvýšená postel nabízí spoustu úložného prostoru pod lůžkem, miminkovský přebalovací pult může později posloužit jako komoda…

jak vybrat nábytek do dětského pokoje

Zdroj: http://kiona.es

V případě, že pokoj obývá více dětí, získáte místo třeba pořízením postele s výsuvným lůžkem. Nezapomeňte také využít prostor od podlahy až ke stropu – např. vestavěná skříň, která pojme spoustu oblečení a hraček. Maximálního využití prostoru dosáhnete také pořízením nábytku na míru.

4. Bezpečnost a hygiena – zjistěte si o nábytku co nevíce informací. Věnujte pozornost materiálům a zpracování nábytku. Nábytek by měl být hladký a lehce omyvatelný.

Materiál – dřevo je ideální materiál do dětských pokojů. Je příjemné na dotek a působí hřejivě. Další volbou je laminát nebo dýha. Jsou méně finančně náročné, lehce omyvatelné a nabízejí širokou škálu barevného provedení.

Zpracování – bývá často důležitější než samotný materiál.  Nebezpečné jsou ostré hrany, nekvalitní šrouby a kování. Ověřte si, že nábytek, který kupujete je pevný a vydrží „dětské“ zacházení. Každý kus nábytku důkladně prohlédněte a nebojte se nábytek vyzkoušet.

jak vybrat nábytek do dětského pokoje

Zdroj: http://interiermag.cz

5. Styl – tady je důležité rozmyslet si, na jak dlouhou dobu nábytek dítěti pořizujete. Pokud nechcete nábytek měnit velmi často a chcete investovat efektivně, kupte nábytek spíše nadčasový a univerzální, v neutrálních barvách. Můžete zvolit například postel standartních rozměrů pro dospělé a kombinovat ji např. s rostoucím psacím stolem a židlí…

 

jak vybrat nábytek do dětského pokoje

 Zdroj: http://maminka.cz

6. Dekorace – na ty nesmíme zapomenout. Barvy stěn, povlečení, hračky, různé sedací vaky apod. dodají pokoji na veselosti a vřelosti. Navíc jejich obměna může být častější a za podstatně menší peníze. Záleží na tom, co se vaší ratolesti líbí. V jakém duchu a stylu chce mít pokoj zařízený. Od pirátů po princezny, nebo již něco sofistikovanějšího a dospěláckého. Hodně záleží také na povaze dítěte a podle toho také na výběru barev na stěny a dekorace. Dítě introvert, bude pravděpodobně upřednostňovat tlumenější barvy a bude nadšené, pokud ve svém pokoji najde nějaký útulný koutek, kam si může pohodlně zalézt a číst si třeba knížky. Oproti tomu dítě extrovert bude mít radost z veselých a výraznějších barev a třeba lezecké stěny nebo provazového žebříku či houpačky.

 

jak vybrat nábytek do dětského pokoje

 Zdroj:http://lepeeto.cz

TIP: Úžasným dekoračním prvkem jsou samolepky. Na trhu je z čeho vybírat a dobře se aplikují na stěny či nábytek. Pokud se časem vašemu potomkovi omrzí, dají se snadno odstranit a třeba vyměnit za nové.

jak vybrat nábytek do dětského pokoje

Zdroj:http://lepeeto.cz

Nechte vaše děti, ať si vyberou dekorace do pokoje samy podle sebe. Budou nadšené a svůj pokoj budou zbožňovat. A o to přeci jde!

Tak zase příště.

Těším se na vás.

Pavlína