Jak zaridit interier ve skandinavskem stylu 4

Jak zařídit interiér ve Skandinávském stylu

Pavlína

Tento styl je v našich zeměpisných šířkách velmi oblíbený.  A není se čemu divit. Je praktický, střídmý, jednoduchý a čistý. Což ale neznamená, že je nudný. Lze ho báječně kombinovat s tzv. Retro stylem a dokonce i se stylem Glamour. Vznikne tak jedinečný a „živý“ interiér. A nebojte se, sluší i dětským pokojům.

jak zařídit interiér ve stylu provence

Jak zařídit interiér ve stylu Provence

Pavlína

Slunce, teplo, velké prosvětlené interiéry s rozkvetlou zahradou a levandulí! Máte pocit, jako by se tu zastavil čas. To je Provence prosluněné jižní Francie. Velmi oblíbený francouzský venkovský styl spojuje funkčnost s útulností a je stále velmi „nakažlivý“. Podlehněte také vy a zařiďte si interiér s vůní levandule a slunce…

jak zařídit dětský pokoj 5

Jak zařídit dětský pokoj 5 – hrací zóna

Pavlína

Blížíme se ke konci naší minisérie Jak zařídit dětem pokoj. Dnes nám zbývá podívat se trochu podrobněji  na zónu hrací.

Hrací zóna

Jistě se mnou budete souhlasit, že v dětském pokoji nesmí chybět místo na hraní. I ten nejmenší pokojíček by měl mít prostor na zemi vyhrazený pro hraní. S tím úzce souvisí výběr podlahové krytiny do dětského pokoje.

jak zařídit dětský pokoj 4 pracovní místo

Jak zařídit dětský pokoj 4 – pracovní zóna

Pavlína

V dnešním článku pokračujeme v cyklu zařizování dětského pokoje a budeme se podrobněji věnovat zóně pracovní.

Pracovní zóna

Nenechte se mýlit, že pracovní zónu potřebuje dítě  až od školního věku. Již malé tříleté děti potřebují nějaké pracovní místo-  malý stoleček a židličku, které mohou využít na hraní a kreslení. Přibližně od čtyř let věku se dítě začíná více soustředit a vydrží déle sedět u stolu – tedy i kreslit a tvořit. A tehdy už bychom měli dítěti pořídit kvalitní ergonomickou židli a psací stůl. Výbornou volbou je tzv. rostoucí nábytek. Je šetrný k dětské páteři a učí děti správnému sezení již od malička.

1 2